Pasaules Dabas Fonds meklē Klimata vēstnieku 2020

2020. gada 28. martā notiks pasaulē lielākā vides akcija – Zemes stunda. Tās laikā pasaules iedzīvotāji, uzņēmumi un organizācijas tiek aicinātas uz vienu stundu simboliski piedalīties akcijā un izslēgt gaismu, tā paužot savu atbalstu apturēt dabas daudzveidības izzušanu un klimata krīzi.

Dalība Zemes stundā ir žests, lai saliedētu sabiedrību un iniciētu plašākas pārmaiņas. Gatavojoties Zemes stundai, Pasaules Dabas Fonds un pasaules vadošais pārtikas pārstrādes un iepakošanas risinājumu uzņēmums Tetra Pak izsludina konkursu “Klimata vēstnieks 2020”.

Šogad konkursa “Klimata vēstnieks 2020” rīkotāji vēlas godināt jauniešus, kas savā ikdienā vai interešu izglītības kolektīvā veic ieguldījumu dabas saglabāšanā un ar savu piemēru iedvesmo līdzcilvēkus savā skolā, apkaimē, pašvaldībā vai citviet.

Konkursam ir divas nominācijas:

  • “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks”- jaunietis vecumā no 7 līdz 22 gadiem, kas ikdienā piekopj videi draudzīgu dzīvesveidu;
  • “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks/kolektīvs”- interešu izglītības kolektīvs, kas apvieno jauniešus vecumā no 7 līdz 22 gadiem un ir guvis būtiskus panākumus videi draudzīgu iniciatīvu īstenošanā, iesaistot un iedvesmojot līdzcilvēkus savā skolā, apkaimē, pašvaldībā vai citviet.

Pieteikties konkursam var līdz 2020. gada 8. martam (ieskaitot) vietnē ejuz.lv/klimatavestnieks2020. Pieteikuma pielikumi, kas nav obligāta prasība, var tikt iesūtīti elektroniski ar norādi “KONKURSAM ”Klimata vēstnieks” uz e-pasta adresi zemesstunda@pdf.lv tajā pašā dienā, kad tiek aizpildīts šis pieteikums.

Katras nominācijas uzvarētājs iegūs dāvanu karti 500 eiro vērtībā aktīvās atpūtas inventāra veikalā Ceļotājs. Konkursa uzvarētāji tiks godināti Zemes stundai veltītā pasākumā 28. martā.

Ar konkursa nolikumu varat iepazīties šeit.

Avots: https://lv-pdf.panda.org/klimats_dzivesveids/zemes_stunda/?230050/Pasaules-Dabas-Fonds-mekl-Klimata-vstnieku-2020