Zemes stundā visā pasaulē piedalījušās 178 valstis

24. martā visā pasaulē tika svinēta Zemes stunda, kuras laikā no plkst. 20.30 līdz 21.30 iedzīvotāji, pašvaldības, organizācijas un uzņēmumi tika aicināti uz stundu izslēgt gaismu, tādējādi simboliski demonstrējot rūpes par vidi un klimata pārmaiņu ierobežošanu. Zemes stundā šogad visā pasaulē piedalījušās 178 valstis, tai skaitā Latvija. Latvijā dalību bija pieteikušas kopumā 67 pašvaldības. 

“Vides problēmas visā pasaulē aizvien aktualizējas un šie jautājumi ir svarīga tēma visdažādākā līmeņa starptautiskos procesos. Latvija nav vientuļa sala. Taču joprojām diskusijās par valsts attīstības perspektīvam un lēmumu pieņemšanā vide un vides problēmas ir otršķirīgas. Modernā sabiedrībā vides un ekonomiskās intereses nav nošķiramas, un ekonomiskā attīstība nedrīkst nonākt pretrunā ar vides  vajadzībām,” akcentē Pasaules Dabas Fonda (PDF) direktors Jānis Rozītis.

Pērn Zemes stunda tika atzīmēta kopumā 187 valstīs. Savukārt Latvijā Zemes stunda tika atzīmēta 60 pašvaldībās, pulcējoties pasākumos pie ugunskuriem, organizējot vides izglītības darbnīcas, akustiskās mūzikas koncertus, orientēšanās spēles, nakts skrējienus, gājienus un citas aktivitātes.

PDF arī atgādina, ka Zemes stunda nav mēģinājums stundas laikā ietaupīt elektrību. Tā ir vienota sabiedrības līdzdalības akcija, izgaismojot būtiskākās vides problēmas un uzsverot katra individuālo atbildību. Ir būtiski atgādināt,  ka videi draudzīgu paradumu prakse, resursu saudzēšana un rūpes par vides ilgtspēju ir nepieciešamas katru dienu.

Avots: PDF.lv